Замовити дзвінок +38 (063) 130-99-00 +38 (098) 130-99-00

Популярні запитання про сплави по Дністру

Чи потрібна якась попередня підготовка?

Багатьох цікавить, чи потрібно вміти гребти, вміти плавати, і взагалі, на який рівень підготовки розрахований сплав.
Отже, сплави зі стандартною програмою доступні для всіх бажаючих, без досвіду і попередньої підготовки. Єдине до чого потрібно бути готовим – помірні фізичні навантаження, бо трохи гребти все-таки доведеться. Денний перехід становить в середньому 17-20 км, але в залежності від погоди, фізичного стану і бажання групи керівник може збільшити або зменшити протяжність. Також більш складний або більш простий, в порівнянні зі стандартним, маршрут можна вибрати заздалегідь, якщо у вас своя сформована компанія (6 і більше чоловік).

Вміти плавати необов’язково, для сплаву і купання можна використовувати страхувальний жилет.
Він втримає вас на плаву і дозволить безпечно насолодитися купанням в річці.

Щоб навчитися основних прийомів греблі достатньо буде 10 хвилин, до того ж постійно гребти не потрібно, хіба що захочете втерти носа своїм друзям на іншому судні.

Злива в Дністровському каньйоні

А що як буде дощ?

Візьміть дощовик, не переживайте за непогоду, адже над річкою тепле повітря швидко розганяє хмари. Це унікальна особливість клімату Дністровського каньйону. Також варто взяти теплі речі, бо вечори і ночі на березі річки можуть бути досить прохолодні, навіть якщо вдень була спека. Детальніше про необхідне спорядження на сплав.

На чому сплавляються?

По рівнинних річках сплавляються в основному на катамаранах. Це два накачані повітрям балони зі спеціального матеріалу, з’єднані між собою каркасом, який одночасно служить палубою. На балонах є сидіння для кожного учасника, одне з місць відведене для інструктора. На палубі транспортуються всі речі групи (особисті і загальні). Більшість катамаранів, які використовуються на спокійних річках, 8-місні.

В залежності від кількості учасників та бажання групи на сплаві може бути також один чи кілька каяків або каное. Ці плавзасоби виготовлені з пластику і вимагають мінімальних навиків греблі і керування. Зате сплавлятись на них більш динамічно і цікаво.

Катамарани на стоянці на березі Дністра

Чи можна брати з собою дітей?

Можна брати дітей старше 5 років при умові, що батьки теж будуть присутні на сплаві. Про це краще завчасно повідомити організаторів, тоді в загальному спорядженні будуть спеціальні дитячі страхувальні жилети.

Які умови та зручності доступні на сплаві?

Транспортування речей. Більшість хороших стоянок в межах Дністровьского каньйону не завжди доступні для заїзду транспорту, тому все необхідне спорядження зазвичай перевозиться на катамарані. Особисті речі слід убезпечити від вологи, поклавши їх всередині сумки чи рюкзака у великий поліетиленовий мішок.

Проживання. Ночівля відбувається в 2 або 3-місних наметах, з використанням спальних мішків та спеціальних теплоізолюючих килимків. Температурний режим спальника залежить від сезону: весною або восени – використовуємо тепліший, влітку – легший і не такий паркий. До кожного спальника додається бавовняний вкладиш для більшої зручності і комфорту.

Сніданок на стоянці під час сплаву по Дністру

Гігієна. Місця ночівлі, обладнані туалетами – рідкість, вже не кажучи про можливість прийняти душ. Зате майже завжди поблизу є джерело або струмок, де можна вмитися, а невелику кількість води при потребі можна завжди підігріти. У якості туалету може використовуватись спеціальний намет або лопатка для прикопування, щоб не захаращувати місце стоянки.

Харчування. Готуємо безпосередньо на сплаві в місці зупинок. Цим займається окремий інструктор, всі учасники можуть за бажанням долучатися до приготування. Стандартне меню включає повноцінний сніданок, обід і вечерю, а також салати, напої та печиво. Меню можна узгодити перед туром.

Мобільний зв’язок. На більшості території є покриття основних операторів, однак не завжди є можливість сходити в село і підзарядити телефон, тому варто мати з собою портативний зарядний пристрій.

Сплав на каяку по Дністровському каньйону

Повернутись до переліку сплавів.