Замовити дзвінок +38 (063) 130-99-00 +38 (098) 130-99-00

Чому Дністер – одне з кращих місць для літнього відпочинку?

Кілька фактів про малопопулярне, але чудове місце для відпочинку, які заставляють задуматися: чому ви ще досі не побували там?

І мова піде про Дністровський каньйон– одне із 7 чудес природи України. Поки що він не особливо популярний серед відпочивальників, так як, наприклад, Карпати. Сюди не організовують «гарячих турів», туристи не приїжджають вагонами, нема галасу і метушні, притаманного відомим курортним центрам. Але якщо ви любите спокійно відпочивати на природі – це і не потрібно. Достатньо просто побути кілька днів серед неймовірної краси каньйону, щоб забути і залишити далеко свої проблеми.

Чим унікальне це місце і чому варто тут побувати? Про це розкажуть кілька коротких фактів про Дністровський каньйон.

Катамаран на сплаві по Дністру

Грандіозно

Це найдовший каньйон в Україні і один з найбільших в Європі. Місця тут дуже мальовничі: круті схили здіймаються на висоту до 100 метрів, а сам каньйон розтягується на майже 250 км між гирлом Золотої Липи і гирлом Збруча, правих приток Дністра. Значна протяжність дозволяє вибрати маршрут для подорожі на будь-який смак: від одноденної  короткої прогулянки до майже двотижневого сплаву через весь каньйон. Але скільки б часу ви тут не провели – враження все одно будуть дивовижні, бо не часто доводиться спостерігати велич природи в такому масштабі.

Екскурсія до травертинового водоспаду

Цікаво

На території каньйону – понад 100 пам’яток живої і неживої природи. Насамперед це так звані відслонення: вихід корінних гірських порід або давніх відкладів на поверхню. Круті береги Дністра – ніби книга по геології, по них можна вивчати різні епохи, дивлячись на земну поверхню в розрізі. Найвідоміші відслонення в с. Стінка Бучацького і с. Трубчин Борщівського районів Тернопільської області. Вони містять у собі давні скам’янілі рештки рослин і тварин, яким близько 500 мільйонів років.

Ще один цікавий об’єкт (чи точніше об’єкти) –  травертинові скелі та утворені в них печери і водоспади. Травертин унікальна для України порода і трапляється у вигляді одиноких скель тільки в каньйонах Дністра та деяких його приток. Часом з порослих мохом травертинових виступів стікає потічок, утворюючи красивий і прохолодний водоспад з багатьох тоненьких цівок води. Такі водоспади в народі називають «дівочі сльози». А оскільки травертин є досить м’якою породою, то у вимитих в ньому порожнинах оселялись монахи-відлюдники. Деякі з обжитих людиною печер були вручну розширені, на приступах до них вибиті східці, а в середині може трапитись щось подібне до вівтаря чи ніша з вирізьбленим в ній хрестом.

Вид з травертинової печери на березі Дністра

Також на берегах річки знаходять прихисток цілі колонії сірих чапель, якщо пощастить можна побачити і більш рідкісну птаху – чорного лелеку.

Крім природних пам’яток на берегах річки та її приток збереглось чимало історичних об’єктів – замків, фортець і палаців. Багато з них поруйновані часом і місцевими жителями, але все ще можуть донести до нас частину своєї краси і величі.

Руїни замку в Ниркові

Тепло

В Дністровському каньйоні – унікальний мікроклімат: тут завжди на кілька градусів тепліше, весна розпочинається на один-два тижні раніше, ніж на рівнині. Червоні стіни каньйону добре акумулюють тепло. Через ці особливості, наприклад, місто Заліщики на Дністрі було до Другої світової війни одним з найпопулярніших курортів в Польщі, бо клімат тут вважають близьким до середземноморського.

Купання в Дністрі під час сплаву

На різний смак

Поблизу Дністра знаходяться найдовші в Україні карстові печери (Озерна, Кришталева та ін), а ще по мальовничих берегах річки можна цікаво мандрувати пішки і на велосипеді. Тому Дністровський каньйон є унікальним місцем  для активного відпочинку: річка, гори, скелі, ліси, поля, водоспади, печери – все в одному.

Але найпопулярнішим для мандрівки по Дністру є все-таки сплав. На воді свіжіше, і не треба нести спорядження на собі. А веслом хочеш гребеш, хочеш не гребеш, то вже який маршрут собі запланував на день. Ще одна перевага – це можливість побачити більше. Береги і краєвиди постійно змінюються: скелі, водоспади, тінисті зарослі, граційні перельоти чапель над водою. А в цікавих місцях можна вийти на берег і оглянути їх зблизька або просто помилуватись красою річки з берега.

Тож якщо ви ще ніколи не були на Дністрі – сміливо вибирайте маршрут по своїх можливостях та бажанню і вперед за новими чудовими враженнями!

Захід сонця під час сплаву по Дністрі