Замовити дзвінок +38 (063) 130-99-00 +38 (098) 130-99-00

Часті запитання про рафтинг

Коротко про те, що може вас цікавити стосовно рафтингу: умови, погода, добирання, харчування.

Чи є якісь обмеження щодо участі в рафтингу?

При захворюваннях серцево-судинної системи, нирковій недостатності інших небезпечних і гострих захворюваннях – участь в рафтингу не рекомендована. Також бажано вміти плавати, однак це не обов’язково при умові, що ви завчасно попередите свого інструктора. Про будь-що, що може викликати або загострити проблеми зі здоров’ям треба заздалегідь повідомити організаторів.

Чи можна брати з собою дітей?

В рафтингу дозволяється брати участь дітям від 14 років і тільки разом з батьками. Участь дітей молодшого віку не рекомендовано і не завжди можливо. В будь якому випадку це потрібно попередньо узгоджувати з організаторами.

Чи заважає рафтингу погана погода (дощ і т.п.)?

Погода на Черемоші, як і загалом в горах, мінлива. Часом світить сонце, часом падає дощ, а деколи й сніг. Тому готовим варто бути до всього. Однак саме для рафтингу є плюси у всіх випадках. В сонячну погоду – сплав буде приємний, в дощову – піднімається вода і можна отримати більше вражень та адреналіну. А в рафтинг-таборі завжди є можливість зігрітись та гарно провести час за будь-якої погоди.

Проходження рафтом порогу на Чорному Черемоші

На рафтингу буде дуже холодно?

Вода в гірській річці зазвичай холодна. В літню сонячну погоду це навіть добре, бо можна приємно охолодитися від спеки. Весною і під час дощу холоду не уникнути, однак від нього можна ефективно захиститися спеціальним одягом. В залежності від потреби можна взяти на прокат як цілий гідрокостюм, так і його окремі елементи.

Зазвичай достатньо гідрокостюма у вигляді комбінезона в поєднанні з вітровкою і гідрошкарпет, щоб почувати себе комфортно під час сплаву. Навіть якщо прокатний одяг мокрий (на протязі дня він просто не встигає підсохнути), дискомфорт ви відчуватимете перших кілька хвилин, бо спеціальний матеріал неопрен, з якого роблять гідрокостюми, дуже добре затримує тепло і під час руху ви швидко зігрієтесь.

Детальніше про одяг для рафтингу.

Рафтинг на надувній байдарці

Як відбувається рафтинг?

Будь-який сплав починається з підбору спорядження та інструктажу з техніки безпеки. Потім група займає місця на плавзасобах і сплавляється вибраною ділянкою. В програмах рафтингу по Черемоші – це відрізок річки, на якому розташовані всі основні пороги. Після сплаву група повертається на мікроавтобусі в рафтинг-табір, де можна переодягнутись, поїсти і продовжити свій відпочинок. В похідній програмі кожен день сплав відбувається по іншій ділянці річки, а всі особисті і загальні таборові речі їдуть в бусі супроводу.

Група під час сплаву по Чорному Черемошу

На чому будемо сплавлятися?

В залежності від підготовки можна вибирати для сплаву рафт, катамаран чи надувну байдарку. Детальніше про плавзасоби для рафтингу . Якщо ви приїхали на гірську річку вперше, то спочатку будете сплавлятись на рафті, оскільки це найбільш безпечний і комфортний плавзасіб. На другому сплаві можна спробувати катамаран або трошки потренуватись і випробувати свої сили на байдарці.

Сплав на рафтах, катамаранах і байдарках по Чорному Черемошу

Як добратися в рафтинг-табір?

Для зручності в описі кожного рафтинг-туру є карта, на якій показано місце табору і є трек для доїзду з Івано-Франківська.

Для сформованих груп ми організовуємо перевезення в рафтинг-табір з Тернополя, Івано-Франківська, Ворохти. Якщо ви берете участь в збірному турі, то проконсультуйтесь стосовно кращого варіанту доїзду з нашим консультантом.

Як добратись на рафтинг поїздом
Київ-Ворохта
Київ-Івано-Франківськ
Львів-Ворохта
Львів-Івано-Франківськ
Одеса-Івано-Франківськ
Одеса-Тернопіль
Харків-Івано-Франківськ
Дніпро-Тернопіль
Запоріжжя-Тернопіль

Рафтинг по Білому Черемошу

Яке харчування в рафтинг-таборі?

Для учасників кількаденних програм рафтингу ми організовуємо повноцінне харчування: перші страви, м’ясо з гарніром, салати, солодощі. Якщо у вас є специфічні вимоги до страв – узгодьте меню з нашим консультантом. У вартість харчування також входить прокат особистого посуду, якщо у вас є така потреба. Для харчування є спеціально обладнаний навіс зі столами і лавками.

В рафтинг-таборі

Повернутись до переліку рафтинг-турів.