Замовити дзвінок +38 (063) 130-99-00 +38 (098) 130-99-00

5 порад для безпечного рафтингу

Для любителів яскравих вражень рафтинг – одне з найпопулярніших занять. Це – справжня пригода,  повне перезавантаження після напруженої роботи і життя в великому місті.

Особливо популярний через динамічність і веселий настрій.

І, як кожне заняття, має свої секрети, які потрібно знати, щоб враження були дійсно яскравими та позитивними. Бо пригоди пригодами, а голова та й все інше має залишитись цілим і неушкодженим.

Що це таке насправді?

Надмірний екстрім чи задоволення, спорт чи розвага?  Такі питання виникають обов’язково, особливо, якщо ви чуєте про рафтинг перший раз і прочитали тільки статтю вікіпедії. Аякже, «швидкісний спуск по гірській річці на спеціальному плавзасобі» — це мабуть небезпечно і для професіоналів!

Але правда в тому, що річок є багато, вони різні за складністю, і завжди є можливість пережити пригоди, доступні навіть непідготовленій людині. З групою постійно перебуває досвідчений інструктор, до того ж зараз для рафтингу використовується спеціальне сучасне спорядження, про яке й мріяти не могли люди ще якихось 50-60 років тому. От тоді це дійсно було справою професіоналів!

Тому не бійтеся їхати на рафтинг – адреналіну буде рівно стільки, щоб трохи намочити штани  і збагатитися яскравими спогадами.

Проходження порогу на рафті під час сплаву Чорним Черемошем

Спорядження або чому вигідно бути любителем?

Для рафтингу використовується спеціальне спорядження. Найперше це сам плавзасіб, зазвичай катамаран або рафт, можуть використовуватись ще надувні байдарки або пластикові каяки.

Особисте спорядження обов’язково включає в себе рятувальний жилетвесло і каску, в залежності від погоди або вашого бажання сюди може додаватися ще спеціальний гідрокостюм (добре зберігає тепло, хоч і промокає)  або водовідштовхуючий костюм (захищає від бризок і дощу, такий собі «продвинутий» дощовик). Для  повної боєготовності можуть додаватися ще гідрошкарпетки та  гідрорукавиці.

Час від часу на сплаві вас добряче заливатиме водою чи хоча б бризками. Не варто їх боятися, бо якраз ці моменти приносять найбільше емоцій. Гідрокостюм виконаний зі спеціально матеріалу неопрену, який чудово затримує тепло вашого тіла, тому холодно буде тільки перших кілька секунд.

Чи варто скупляти наперед все необхідне спорядження? Однозначно ні, все можна взяти на прокат в організаторів рафтингу. Можна підібрати розмір, порадитись, що в даному випадку буде найкраще. Достатньо буде взяти змінний одяг та взуття, щоб переодягнутися після сплаву. Купляти самому повний комплект –занадто дороге задоволення, якщо ви звичайно не збираєтесь присвятити рафтингу решту свого життя.

Сплав на двомісному катамарані по Чорному Черемошу

Безпека – що важливо і як перевірити?

Перед зустріччю з бурхливою  гірською водою з вами обов’язково зроблять три речі:

Перевірять на тверезість (враження від сп’яніння з враженнями від рафтингу перемішувати протипоказано). Тут сперечатись не варто, просто не вживайте алкоголь безпосередньо перед сплавом.

Проведуть інструктаж з техніки безпеки (як поводити себе на воді і на березі, познайомлять зі спорядженням та інструктором). Після нього вам видадуть все необхідне для сплаву, а інструктор перевірить чи спорядження добре підігнано.

Проведуть маленьке тренування на самому початку сплаву, щоб  ви ознайомились  з технікою греблі та основними командами. Рафтинг – це групове заняття,  тому кожен, хто сидить на судні з веслом, може впливати на його рух.

На що потрібно звернути увагу? По-перше, якщо ви пропустили щось  з описаного вище, негайно вимагайте надати вам необхідну інформацію, запитуйте, якщо що-небудь було неясно.

З моменту знайомства з інструктором слухайте уважно його команди і вказівки, це досвідчена людина, навіть якщо він молодший за вас.

Уважно огляньте спорядження, яке вам видали, якщо в ньому є якісь недоліки (наприклад поламана застібка), замініть на повністю справне.

Якщо ви не вмієте плавати – не варто надмірно хвилюватись. Навіть якщо ви попадете в воду, то жилет втримає вас на плаву. Головне не панікувати і завчасно повідомити інструктора про свій рівень підготовки.

Ну і ще, рафтинг це неймовірно драйвово і весело, тому приготуйтесь кричати, пищати і непристойно голосно реготатися. Зрештою, коли ще, як не тут?

Проходження порогу Дземброня на катамарані

Побут – чого очікувати, а чого не варто?

Рафтинг проводиться в місцях, віддалених від цивілізації. Побут організовується серед природи, переважно в спеціально обладнаному наметовому містечку (рафтинг-таборі), хоча є можливість проживати в садибах місцевих мешканців.

Для кількаденної програми в рафтинг-таборі проживання відбувається в сучасному 3-місному наметі з використанням теплого спального мішка і теплоізолюючого килимка. Додаткові зручності – це спеціально обладнане місце для їжі, вечірніх посиденьок біля вогню, туалети та можливість припаркувати автомобіль. Для отримання задоволення від рафтингу  цього як правило достатньо. Однак любителям гарячої води, телевізора і м’якої постелі краще буде поселитися в садибі.

Якщо ви хочете приїхати за пригодами тільки на один день, то єдиною незручністю буде хіба що дорога до рафтинг-табору.

Для поповнення сил після сплавів дуже важливим є повноцінне харчування. Тому воно зазвичай включене у вартість кількаденної програми і повністю (включно з особистим посудом) забезпечується організаторами рафтингу.

Підготовка до рафтингу на Чорному Черемоші

Куди і коли – як вибрати?

Для початку знайдіть собі компанію, самому  їхати не так весело, хоча би ще когось одного з друзів варто захопити.

Далі визначте, який об’єм пригод ви готові переварити. Від цього залежатиме тривалість відпочинку: від одного дня (чи навіть одного сплаву) до 4 денної програми зі сплавами, виходом в гори та різноманітними розвагами.

Також важливим є ваш рівень підготовки. Якщо наприклад ви вже були на рафтингу де-небудь в Туреччині, то шукати більше адреналіну на українських річках не варто. Тут звичайно теж є достойні перешкоди, але їх проходження не таке безпечне і вимагає певного рівня підготовки. Для початківців ідеально підійдуть Чорний Черемош в Карпатах або Південний Буг.

Черемош доступний в квітні-червні, коли тут достатній рівень води, Південний Буг доступний з квітня по вересень.

Перегляньте наші рафтинг-тури в Карпатах (від одного катання до 3-денної програми) або комбіновані тури (рафтинг + прогулянки горами + знайомство зі звичаями і традиціями гуцулів).